تعمیر مدارهای الکترونیک( مدار های صنعتی و مدار های خاص )

مدار رنگ پاش

گروه erci توانایی تعمیر انواع برد های صنعتی و مدار های الکترونیکی که غیر قابل تهیه باشند را دارند و تمامی تعمیرات این گروه شامل گارانتی هستن .

مدارهای صنعتی که برد های خاصی در انها استفاده شده و براثر نوسانات ولتاژ ٬ آسیب دیده اند و غیر قابل استفاده در مدارهای صنعتی هستند را ما اول تعمیر و در صورت نیاز با مهندسی معکوس طراحی و مونتاژ میکنیم .

مدارهای الکتریکی  به علت استفاده از قطعات از  افزاره‌های الکتریکی نافعّال (مقاومت، خازن، القاگر، لامپ، و …) یا افزاره‌های الکترونیکی فعّال (دیود، ترانزیستور، AC، و …) یا ترکیبی از آن دو پدید با خراب شدن هر قطعه باعث خراب شدن مدار (برد) و از کار افتان سیستم الکترونیکی می شود.

یکی از مشکلات اکثر تعمیرکاران این است که اقدام به تعمیرات غیر اصولی و یا از روی تجربه (بدون داشتن علم تعمیر مدارهای الکترونیک) شروع به کار و باعث آسیب رسیدن به باقی قطعات سالم یا باعث خراب شدن کل مدار و هزینه زیاد و تایم کاری بیشتری برای تعمیرکار متخصص در بر دارد .

انواع مدار ات :  آنالوگ  – دیجیتال

 • مدارات آنالوگ:

مدرات الکترونیکی آنالوگ مداراتی هستند که جریان یا ولتاژ به صورت پیوسته با زمان تغییر می کند.

مدارات آنالوگ از دو بلوک اساسی تشکیل می شوند: مدارات سری و مدارات موازی.

در مدارات سری، جریانی مساوی از تمامی قطعات اتصالی  سری  عبور می کند.

در مدارات موازی، تمامی قطعات به ولتاژی مساوی متصل شده اند و جریان بسته به مقاومت قطعه،بین قطعات تقسیم می شود.

قصعات اصلی مدارات آنالوگ عبارتند از: مقاومت ها،خازن ها، سلف ها، دیود ها و ترانزیستورها که از قانون جریان ها تبعیت می کنند.

ما می توانیم مدارات آنالوگ را براحتی به صورت شماتیک  ترسیم  کنیم. به صورتی که سیم ها را بصورت یک خط نشان داده و هر قطعه را با یک سمبل یکتا مشخص می نماییم.

در مدارات آنالوگ معمولا مقاومت سیم ها را صفر فرض می کنیم.قطعات فعال مانند ترانزیستورها معمولا برای کنترل جریان یا ولتاژ استفاده می شوند.برای مثال ترانزیستور اثر میدان،می توانند به عنوان منبع جریان از سورس به درین در نظر گرفته شود.

 • مدارات دیجیتال:

در مدارات دیجیتال، سیگنال های الکتریکی مقادیر گسسته ای را اختیار می کنند. این مقادیر اطلاعات در حال پردازش را نمایش می دهند. در بسیاری از موارد،کدهایی باینری استفاده می شوند: یک ولتاژ(مثبت ترین ولتاژ) عدد ۱ را نشان میدهد و دیگری(نزدیک زمین) عدد ۰ را نمایش می دهد.

مدارات دیجیتال از ترانزیستورها به طور وسیعی برای ساخت گیت های منطقی استفاده می کنند. مانند:AND،OR،NAND،NOR.

تعمیر مدارهای الکترونیک مراحل ساخت و طراحی مدارات دیجیتال با آنالوگ متفاوت است. هر گیت منطقی، سیگنالی باینری را بازتولید می کند. بنابراین طراح لازم نیست ولتاژهای آفست، گین  یا سایر مشخصه های طراحی آنالوگ را تجزیه و تحلیل کند. در نتیجه مدارات بسیار پیچیده دیجیتال را، با میلیون ها گیت منطقی، می توان در یک چیپ کوچک مجتمع کرد. این مدارات دیجیتال مجتمع در قطعات الکترونیکی مدرن،مانند تلفن همراه و رایانه  به  کار می روند.

 • مدارات سیگنال-ترکیبی

  مدار دیجیتال

این مدارات شامل هر دو مدار دیجیتال و آنالوگ می شوند. مانند تایمرها،مقایسه کننده ولتاژ،مبدل آنالوگ به دیجیتال و مبدل دیجیتال به آنالوگ. بسیاری از سیستم های ارتباطی پیشرفته از این نوع مدارات استفاده می کنند.

در این مرکز تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی Boards وچیپ ها و کیت ها ،برد های آب خورده،برد های معیوب تعمیر انواع مدارات دیجیتال و آنالوگ،تعمیر PCB ، تعمیر کنترلر برد، تعمیر بردهای صنعتی و …انجام می شود.

در آخر

تعمیر مدارهای الکترونیک کاملا تخصصی و ما توانایی تعمیر انواع برد های صنعتی -مدارهای خاص – بردهای الکترونیکی خاص داریم.

 

جهت هماهنگی و سوال در مورد تعمیر برد با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۸۶۸۷۹۸۳ ابوالحسنی

علی ابوالحسنیمشاهده نوشته ها

Avatar for علی ابوالحسنی

علاقه شدید به الکترونیک هر روز به دنبال یه چیز جدید در دنیای الکترونیک

7 دیدگاه

 • سلام یک برد دستگاه صنعتی برای کوره صنعتی هست هر ماه باید بفرستیم تعمیر تعمیرگاه هم یه جور درست میکنه تا ده الی بیست روز خوب کار میکنه بعد از اون دیگه دستگاه کار نمیکنه چی کار کنم براتون بفرستم ضمانت کار کرد دارید

  • سلام بله تعمیر میکنم و تمام تعمیرات ما به مدت ۶ ماه گارانتی دارد جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۸۶۸۷۹۸۳ ابوالحسنی

 • سلام شما مدار Cnc هم تعمیر می‌کنید برد دستگاه میگن خراب شده و غیر قابل تعمیره البته می خوان برد بهمون بفروشن

  • سلام بله تعمیر میکنم جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۸۶۸۷۹۸۳ ابوالحسنی

 • سلام آموزش مجازی هم دارین؟
  مثلا کانال تلگرامی یا پیج اینستا گرام
  اینم شماره تلگراممه 09146221078

 • سلام من یک دستگاه اسپیکر ایستاده دارم ولی بردش مشکل داره و حتی نمایندگی چهار راه ولیعصر بردم نتونستن درستش کنن و بعضی عملکردش مثل بلوتوث و فلش یو اس بی رو نمی‌خونه
  مدل دستگاه وی کر آف م تو

 • سلام
  چند تا پاور سوییچینگ 12ولت و5ولت دارم خرابن. بفرستم درست کنی؟
  قیمت تعمیر حدودا چند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *